Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do twarzy?

utworzono: 06-08-2016

Idealna para okularów przeciwsłonecznych musi być nie tylko stylowa, ale przede wszystkim dopasowana do kształtu twarzy. To w końcu jedne z podstawowych akcesoriów w codziennej garderobie i, wbrew pozorom, nie tylko na lato. Choć większość prezentuje się naprawdę imponująco na stojaku, przed zakupem wybranego modelu należy upewnić się, czy podobny efekt utrzyma się również na Waszej twarzy. 

Duże, okrągłe, kwadratowe, typu aviator albo lustrzanki - każda kobieta potrzebuje co najmniej kilku par. Sprawdzamy, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do twarzy, by wyglądać perfekcyjnie i odpowiednio się przy tym zakamuflować.

Okulary Ray-ban

Cena: 559 zł
Kupisz TU
Przyjęło się, że najbardziej harmonijne proporcje ma twarz owalna, w związku z tym pasuje do niej większość standardowych oprawek. Jednak najbezpieczniej będzie trzymać się ramek nie węższych niż szerokość na wysokości oczu.

Okulary mint&berry

Cena: 48 zł
Kupisz TU
Inaczej jest w przypadku kwadratowej twarzy, która wymaga nieco bardziej zaokrąglonych oprawek - dla efektu kontrastu. Idealna para okularów w tym przypadku to taka, która będzie wysoko osadzona na nosie, co przełoży się na optyczne zmniejszenie linii szczęki.

Okulary Pull&Bear

Cena: 39 zł
Kupisz TU
Podłużna twarz jest długa, wąska i ma prostą linię policzków. Jeżeli chcecie to zakamuflować, postawcie na okulary zasłaniające środek buzi. W tym przypadku sprawdzą się grube ramki ze zdobieniami, które odwrócą uwagę od wystających kości policzkowych oraz linii szczęki.

Okulary New Look

Cena: 50 
Kupisz TU

Okrągłej twarzy przyda się kontrast w postaci prostych, kanciastych oprawek. Dzięki okularom z wyraźnym mostkiem nad nosem, Wasza buzia będzie wyglądać na smuklejszą. Co więcej, taka para optycznie poszerzy kształt oczu.

Okulary Quay

Cena: 259 zł
Kupisz TU
Trójkątną twarz charakteryzują szerokie czoło i wąski podbródek zatem najbezpieczniejszym rozwiązaniem będą cienkie oprawki, nieosadzone zbyt wysoko na nosie. Za duże okulary mogą sprawić, że Wasza buzia będzie się wydawać jeszcze szersza...

Okulary Kiomi

Cena: 79 zł
Kupisz TU
Twarz w kształcie odwróconego trójkąta to taka z wąskim czołem i szerokim podbródkiem, w związku z tym wymaga oprawek optycznie poszerzających górną część i zwężających dolną. W takiej sytuacji sprawdzą się okulary w jasnych kolorach z licznymi dekoracjami, które skutecznie odwrócą uwagę od brody. Szerokie oprawki w stylu kociego oka dadzą złudzenie większego czoła i oczu.

Okulary Selfieroom

Cena: 35 zł
Kupisz TU

Komentarze
komentarzy: 0

Nie odnaleziono wpisów spełniających dane kryteria...

 


Weryfikacja obrazkowa