Kupiłaś niedawno UGG'i? Sprawdź, czy to nie podróbka!

utworzono: 17-12-2012

Słynne buty UGG to jeden z najbardziej popularnych modeli zimowego obuwia. Do tego stopnia, że niektóre modoholiczki nie potrafią się z nimi rozstać nawet na sezon Wiosna/Lato. Jak to zwykle w życiu bywa, im bardziej trafiony produkt, tym większe prawdopodobieństwo, że zostanie podrobiony, a że śniegowce UGG do tanich nie należą, warto mieć pewność, że w Wasze ręce trafiły unikatowe oryginały.

Buty marki UGG Australia są podrabiane na masową skalę, dlatego na jej oficjalnej stronie został umieszczony krótki foto-przewodnik na temat tego, jak rozpoznać oryginalne UGG. W ramach akcji Bądź Oryginalna udostępniamy i tłumaczymy go dla Was, abyście od teraz potrafiły zdemaskować podróbki UGG już z daleka.Wszystkie zdjęcia należą do/All photos belong to Ugg Australia
1. W torbie tylko ze sklepu

Jeżeli zamawiacie UGG'i przez Internet - do ostatecznej weryfikacji przyjdzie Wam poczekać aż do momentu rozpakowania przesyłki. Jeżeli będzie zapakowana w lnianą albo papierową torbę to znak, że macie do czynienia z podróbką, bowiem tak zapakowane obuwie otrzymacie tylko w przypadku zakupów w stacjonarnych sklepach UGG.
2. Nigdy nie za wysokie

Na zdjęciu widać oryginalne śniegowce UGG oraz ich podróbkę. But po prawej jest stanowczo za wysoki, a co za tym idzie - ma wyżej skrojoną piętę. Zauważcie, że kształt liter na napisie "UGG" wyraźnie zmienił strukturę (są jakby wytłuszczone). Futro w oryginałach zawsze wyraźnie odstaje od wewnętrznej strony buta, przez co bardziej uwydatnia się jego boczne zapięcie.
3. Karton najwyższej jakości

Jeżeli otrzymacie buty UGG w markowym kartonie, to już połowa sukcesu. Przyjrzyjcie się mu dokładnie, gdyż powinien być dobrej jakości (czyli kształtny i sztywny).
4. Obszycie i podeszwa w tym samym kolorze, co but

Niekiedy UGG podróby zdradza sama podeszwa i jej obszycie, które wyraźnie odbiega kolorem od reszty. Pamiętajcie, że oryginalne śniegowce UGG Australia powinny mieć zawsze obszycie w tym samym kolorze, co reszta buta.
5. Podszewka z ukrytą gąbką

Żeby podróbki UGG zyskały nieco na swojej "puszystości", bardzo często ukrywa się w ich bokach zwykłą gąbkę albo dodatkową warstwę zamszu. Najczęściej są szyte są z syntetycznej wełny oraz zamszu ze świńskiej lub wołowej skóry, w związku z tym daleko im do jakości, ciepła i miękkości prawdziwej owczej wełny.
6. Podeszwa nigdy nie jest sztywna

Podeszwa oryginalnych śniegowców UGG jest elastyczna, dlatego można ją swobodnie wyginać. W podróbkach zazwyczaj jest sztywna (do tego stopnia, że niekiedy ciężko nawet swobodnie poruszać w nich stopą).
7. Bez etykiety

Oryginalne buty UGG nigdy nie mają doczepionej papierowej etykiety - na zdjęciu obok możecie zobaczyć przykłady podróbek.
8. Wizytówka - naszywka

Podróby UGG mają wyżej skrojoną piętę niż oryginały. Naszywka z napisem UGG Australia jest niezbyt starannie przyszyta, jej brzegi często odstają od buta.
9. Złudna nalepka zabezpieczająca

Zabezpieczenie oryginalnych śniegowców UGG daje efekt 3D - zawsze po zdjęciu folii ochronnej napisy i logo pozostają w tym samym miejscu. 

Ważne: słońca na jej tle nigdy nie wchodzą na napis "UGG".
10. Zszycia marnej jakości

UGG podróbki można bardzo łatwo rozpoznać po samych zszyciach, które najczęściej są dość słabej jakości - krzywe, niewykończone, a czasem nawet poprute.
11. Nalepka zabezpieczająca: z czarnego na biały

Jeszcze jedna ważna uwaga odnośnie nalepek zabezpieczających - po ich odwróceniu o 90 stopni logotyp UGG Australia zmienia kolor z czarnego na biały.
12. Syntetyczna podszewka

Podróbki butów UGG mają zazwyczaj podszewkę wykonaną ze sztucznego futra, które uklepuje się już po pierwszym użytkowaniu.
13. Podeszwa nigdy się nie spłaszcza

Charakterystyczny dla podróbek UGG jest również nieco odmienny kształt buta, w którym jest większy "opad" w stronę palców, przez co stopa ma mniej wolnego miejsca. Warto zapamiętać, że w oryginalnych śniegowcach UGG część przeznaczona na stopę jest na tyle długa, by zwiększyć Wasz komfort.
14. Metki zawsze z miniaturką buta

Na kartonach z oryginalnymi butami UGG zawsze znajdują się metki z rozmiarem i kolorową miniaturką zdjęcia zakupionego modelu. Jak widać, różnie dzieje się w przypadku podróbek...


Więcej informacji na temat marki UGG Australia oraz jej walki z podróbkami znajdziecie na oficjalnej stronie marki TUTAJ

Komentarze
komentarzy: 4

 • Iwona Ja kupiłam ugg na pewno ogryginslne na stronie eobuwie bardzo polecam po promocji były w okresie letnim warto kupić o 50%taniej ☺️☺️
  dodano: 06-06-2016
 • ania  witam kupilam dzis buty ugg maja z tylu metalowy znaczek UGG nie szyty czy to oryginaly czy podrobki? reszta rzeczy pasuje zgodnie z opisem powyzej :)
  dodano: 31-08-2014
 • Gość Podróbki niekoniecznie są robione ze świńskiej skóry najczęściej robione są w Chinach ze SKÓRY ŻYWCEM OBDARTEGO PSA LUB JENOTA.... Jeśli nie stać Was na oryginał lepiej nie kupujcie tańszej wersji, a jeśli zdecydujesz się przed zakupem obejrzyj wideo gdzie zwierzę jest obierane żywcem ze skóry, a póżniej jeszcze długo cerpi bo nie zostaje dobite... Ponadto podróbki deformują stopy. Oryginały są z wełny australijskiej owcy więc nie łączy się z cierpieniem, są wygodne i nie zniekształcają stopy.
  dodano: 24-05-2014
 • Gość kupilam używane ugg sparkle, i na nalepce zabezpieczającej w środku widziałam na zdjęciach w internecie ze jest znaczek ugg australia, a u mnie jest 3D naklejka, nie wiem wiec czy sa oryginalne, wszystkie rzeczy dobrze wskazują na oryginalność,
  dodano: 24-09-2013
 


Weryfikacja obrazkowa