ABC Praw Autorskich - Autor

utworzono: 15-10-2012

Prawa autorskie to rozległa i skomplikowana dziedzina. Aby zrozumieć sens kampanii Bądź Oryginalna, trzeba poznać pewne pojęcia i podstawy prawne związane z tematem. W ich zrozumieniu pomoże Wam nasza zaprzyjaźniona prawnik z Kancelarii Prawno - Patentowej Agnieszka Przyborska-Bojanowska. Dziś wyjaśni nam podstawowe pojęcie: kim jest Autor?

AUTOR, twórca, kreator - pojęcia to jest często używane zastępczo i oznacza osobę "tworzącą utwór". Aby być autorem nie trzeba spełniać żadnych wymagań formalnych - jest się nim od momentu "ustalenia" utworu, obojętnie czy jest on skończony czy nie. Ustalenie utworu wiąże się z umożliwieniem przynajmniej jednej osobie zapoznania się z nim, bez względu na to, czy ktoś z tej możliwości skorzysta czy nie. Autorowi przysługują tak zwane prawa autorskie: majątkowe (trwające jeszcze 70 lat po śmierci twórcy) i osobiste, które nigdy nie wygasają, ale o tym w naszych kolejnych odcinkach.

Komentarze
komentarzy: 8

 • Gość Your story was really inritmafove, thanks! http://fmzknbzhum.com [url=http://sgkjzvctrwg.com]sgkjzvctrwg[/url] [link=http://mszjzd.com]mszjzd[/link]
  dodano: 01-01-2015
 • Gość Bill w pierwszej<a href="http://rhbsunu.com"> scinee</a> fajnie wygląda:D jakoś inaczej .fajniej . nie potrafię zdefiniować:PEric i jego you are mine ŚWIETNE! Miejmy tylko nadzieję, że to nie jest jakaś sztuczka i Eric naprawdę tak powie;d
  dodano: 22-12-2014
 • Gość Zastanawiam się czy ktoś w ogf3le czyta książki? Bo z komentarzy <a href="http://fgmyidhlbvu.com">wyinka</a> że nikt Jasne że Eryk będzie z Sookie . Ksiażki są dużo lepsze niż film, ale i tak nie umiem się go doczekać. A Bill mnie też drażni i nie rozumiem czemu go w takim dobrym świetle pokazują?
  dodano: 20-12-2014
 • Gość może weź pod uwagę fakt, że ABall serwuje nam moneatmmi naprawdę dowolną interpretację, a nie szczegf3łową adaptację książek i na każdym kroku stara się wybielić Billa. a to, czy W CZWARTYM SEZONIE będzie z Erikiem nie jest takie pewne, bo także i w 4 tomie nie byli ze sobą w hmmm świadomym związku.
  dodano: 18-12-2014
 • Gość Hey hey hey, take a ganedr at what' you've done
  dodano: 17-12-2014
 • Gość 5N1n0A , [url=http://wqezulzrrito.com/]wqezulzrrito[/url], [link=http://ggyoospujpdb.com/]ggyoospujpdb[/link], http://tmbxvrjocvzx.com/
  dodano: 01-02-2013
 • Gość VnvGjr <a href="http://vnfjhcxridwf.com/">vnfjhcxridwf</a>
  dodano: 01-02-2013
 • Gość gru13bredny Joey nie dziwie się, że odzocdhi jak nic ciekawego nie ma. A nie tylko młodzież jest fanem anime. Wiekszość młodzieży woli techniawę, głupie programiki VIVĘ i coca-colę.
  dodano: 29-01-2013
 


Weryfikacja obrazkowa